Prace w ogrodzie w lutym - co warto wykonać?

Luty może być miesiącem, który przynosi nadzieję na nadchodzącą wiosnę, nawet jeśli na zewnątrz panuje jeszcze zimowa aura. To doskonały czas, aby rozpocząć przygotowania do sezonu ogrodniczego i wykonać pierwsze prace w ogrodzie.

Planowanie układu grządek

Planowanie układu grządek wraz z określeniem, jakie warzywa będą rosły na poszczególnych miejscach. Należy pamiętać o płodozmianie i o tym, że jedne warzywa rosną lepiej w towarzystwie, a inne – wręcz przeciwnie.

Praca ogrodowe w lutym. Fot. Agro-projekt

Zakup nasion i produkcja rozsady w lutym

Zakup nasion warzyw, ziół oraz kwiatów. To czas na produkcję z rozsady takich warzyw jak pomidory, papryka, cebula, por, kapusta czy sałata.

Prace porządkowe w ogrodzie w lutym

Prace porządkowe takie jak uprzątnięcie zeszłorocznych liści, których używano jako ściółki. Przygotowanie tunelu lub szklarni do nowego sezonu i zasilenie ziemi nawożąc ją np. obornikiem.

Przycinanie drzew i krzewów

Przycinanie drzew i krzewów owocowych, zwłaszcza tych, które kwitną wczesną wiosną. Usuwanie martwych, chorych lub krzyżujących się gałęzi, aby pobudzić wzrost i poprawić wygląd roślin.

Pierwsze opryski profilaktyczne

Pierwsze opryski profilaktyczne, które warto wykonać szczególnie pod kątem szkodników, które przez zimę ukrywają się w korze drzew. Monitorowanie pogody oraz sprawdzanie stanu okryć zimowych.

Na przełomie lutego pojawią się posty zawierające szczegółowe informacje i wskazówki do wykonywania poszczególnych zabiegów oraz prac. Wszystko co potrzebne znajdziecie w naszym Centrum.

Wszystkie komentarze

Zostaw komentarz