Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 13,00 zł - 36,00 zł

Rozmiar

Rozmiar

Walory rośliny

Walory rośliny

Zastosowanie

Zastosowanie

Stanowisko

Stanowisko

Barwa liści

Barwa liści

Kolor kwiatów

Kolor kwiatów

Pora kwitnienia

Pora kwitnienia

Rodzaj kwiatów

Rodzaj kwiatów

Pora dojrzewania owoców

Pora dojrzewania owoców

pnącza owocowe

Pnącza owocowe są przez nas uprawiane dla owoców. Oprócz tego są bardzo dekoracyjne i zajmują mało miejsca. Należy zapewnić im odpowiednią podporę, ponieważ z reguły obficie owocują, co zwiększa ciężar całej rośliny. Owoce mogą być spożywane prosto z krzewu lub w późniejszym czasie można robić z nich przetwory.

WYMAGANIA:

Większość pnączy rośnie na wszystkich glebach, jednak nie mogą być one bardzo suche i ubogie, ani podmokłe czy zalewane. Dobrze jest zapewnić stanowisko dobrze nasłonecznione, gdyż skutkuje to obfitym owocowaniem. Należy pamiętać o podlewaniu, szczególnie w okresie suszy. 

SADZENIE:

Miejsce należy wybrać według preferencji danego gatunku. Z racji, że pnącza sprzedawane są w pojemnikach można je sadzić przez cały sezon wegetacyjny. Tuż po posadzeniu należy obficie podlać rośliny.

PIELĘGNACJA:

Jak wszystkie inne grupy roślin należy regularnie zasilać nawozami, np. nawozami organicznymi. Nawodnienie jest szczególnie ważne w pierwszym sezonie po posadzeniu, ale również, gdy zauważymy, że podłoże jest suche, lub gdy rośliny tracą turgor. Koniecznym zabiegiem jest cięcie pnączy, gdyż gwarantuje ładny pokrój, kwitnienie i owocowanie. Ponadto służy rozkrzewianiu się roślin.

pnącza owocowe

Aktywne filtry