PRZEZNACZENIE PODŁOŻA

Przeznaczenie podłoża

Podłoża można podzielić na podłoża uniwersalne nadające się do wszystkich roślin. Podłoża specjalistyczne - wygodne gotowe mieszanki dedykowane dla różnych gatunków roślin i ich wymagań. Podłoża dekoracyjne stosowane jako ściółki zdobiące wierzchnią warstwę w otoczeniu rośliny. 

Podłoża uniwersalne to ziemie uniwersalne nadające się dla wszystkich roślin w domu i w ogrodzie. Roślinę posadzoną w ziemi uniwersalnej najlepiej wspomagać odpowiednim nawożeniem dedykowanym do rodzaju rośliny.  Ziemię uniwersalną możemy podzielić na ziemię lekką torfową oraz cięższą kompostową z domieszką obornika. 

Podłoża specjalistyczne to gotowe mieszanki skomponowane i wskazane dla różnych gatunków roślin i ich wymagań. Ziemie specjalistyczne często zawierają w składzie dawkę nawozu, perlit i hydrożel. Podłoża specjalistyczne są o  odpowiednim pH w zależności od przeznaczania.  Wśród podłoży specjalistycznych znajdziemy ziemię dla borówek, traw i hortensji, ziemię dla roślin kwaśnolubnych, różaneczników, wrzosów i wrzośców, ziemię dla iglaków, kwiatów domowych zielonych i kwitnących storczyków, podłoże dla kaktusów, ziemię dla ziół, podłoże dla lawendy, cytrusów, oleandrów, ziemię do wysiewu oraz wielu innych. Ziemie specjalistyczne to najlepszy wybór podłoża gwarantujący sukces w uprawie rośliny.

Podłoża dekoracyjne to barwione mulcze stosowane jako ściółka do podsypania przestrzeni wokół roślin na rabatach. Walor dekoracyjny kolorowego mulczu to główny atut podłoża.

PRZEZNACZENIE PODŁOŻA

Jest 31 produktów.

Pokazano 1-24 z 31 pozycji

Aktywne filtry