PODŁOŻA

Do podłoży dla roślin należą ziemie ogrodnicze, substraty, torfy, kory ogrodowe, keramzyt, perlit, ziemie z hydrożelem i mulcze, zrębki. W zależności od potrzeb gruntu rodzimego i wymagań rośliny stosujemy odpowiedni rodzaj ziemi ogrodowej lub wzbogacamy glebę dodając odpowiedni produkt. 

Kora ogrodowa

Kory ogrodowe stosujemy do ściółkowania oraz jako domieszkę do podłoża. Dla roślin polecamy kory z roślin iglastych. Najczęściej stosowaną korą jest kora sosnowa. Korę dzielimy pod względem frakcji na korę grubą, średnią i mieloną. Kora gruba i średnia przeznaczone są głównie do ściółkowania. Kora mielona służy przede wszystkim jako domieszka spulchniająca do podłoża oraz do kopcowania roślin na zimę. Warstwa kory stosowanej jako ściółka, którą należy rozsypać wokół roślin wynosi około 3 cm. Z doświadczenia wiemy, że jeden worek 80l powinien wystarczyć na powierzchnię 1m2.

Zalety stosowania kory sosnowej na rabatach roślinnych to zmniejszenie parowania i lepsze warunki wilgotnościowe gleby oraz ograniczenie rozrastania się chwastów.

Korę polecamy jako bezpieczne podłoże na placach zabaw dla dzieci oraz do wysypywania ścieżek  w ogrodach warzywnych.

Ziemia ogrodowa

Ziemie ogrodowe stosujemy do sadzenia, przesadzania oraz uprawy roślin. Oferujemy bardzo szeroką gamę dobrej jakości ziem. Poszczególne rodzaje są dedykowane dla poszczególnych gatunków i wymagań roślin. Ziemie z obornikiem polecamy dla wszystkich roślin, które wymagają bogatego podłoża. Ziemie kwaśne to podłoże dla roślin kwaśnolubnych, iglastych, wrzosowatych, borówek amerykańskich. Ziemie odkwaszone to ziemie idealne dla roślin nie tolerujących kwaśnego podłoża. 

Torf

Torfy dzielimy na kwaśne i odkwaszone. Torfy służą do poprawy pH gleby w zależności od wymagań roślin, które zamierzamy posadzić. Torf mieszamy z gruntem rodzimym lub stosujemy jako domieszkę do ziemi ogrodowej uniwersalnej. Torf polepsza strukturę gleby oraz nadaje odpowiedni odczyn. Torf nie posiada właściwości odżywczych, należy o tym pamiętać podczas sadzenia roślin. Roślina sadzona w samym torfie musi mieć zapewnione w inny sposób składniki odżywcze. Najczęściej mieszamy torf z ziemią.

Keramzyt i perlit

Keramzyt i Perlit to naturalne granulaty stosowane jako domieszka do podłoża lub podłoże. 

Keramzyt to lekkie kruszywo ceramiczne stosowane jako warstwa drenująca podczas sadzenia roślin w donicach, zakładania zielonych dachów czy uprawie hydroponicznej. Keramzyt jest również stosowany w zastępstwie żwirów na rabatach z roślinami. Keramzyt występuje w różnych frakcjach. Do kwiatów doniczkowych polecamy mniejsze frakcje 8-16 mm.

Perlit to drobny minerał kwarcowy pochodzenia wulkanicznego stosowany jako domieszka do gleby lub podłoże dla młodych sadzonek. Perlit napowietrza glebę oraz utrzymuje dłużej wilgoć w ziemi. Perlit najczęściej występuje frakcji 2-6 mm. 

Agua Save

Aqua Save to doskonała ziemia z hydrożelem. Jest to podłoże ogrodnicze dedykowane dla wszystkich grup roślin od kwiatów balkonowych przez kwiaty domowe do roślin ogrodowych i warzyw. Hydrożel zawarty w Aqua Save ułatwia pielęgnację roślin, utrzymuje wilgoć i w widoczny sposób poprawia kondycję roślin. Rośliny lepiej ukorzeniają się i bytują w ziemi z hydrożelem. 

Mulcz dekoracyjny

Mulcz dekoracyjny to barwione drewniane zrębki. Mulcze/Zrębki stosuje się do ściółkowania rabat z roślinami. Mulcze /Zrębki występują w różnych kolorach żółtym, szarym, brązowym i czerwonym. Posiadają one walor dekoracyjny. Mulcze/zrębki można stosować jako miękkie i bezpieczne podłoże na placach zabaw dla dzieci oraz do wyścielania ścieżek ogrodowych.

PODŁOŻA

Jest 38 produktów.

Pokazano 1-24 z 38 pozycji

Aktywne filtry